Konkurs poetycki „O Złoty Kałamarz”

Biblioteka Publiczna im. R.W. Berwińskiego w Środzie Wlkp. wraz z Filią Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Wlkp. organizuje kolejną edycję konkursu poetyckiego „O Złoty Kałamarz”. Tematem tegorocznych zmagań jest szczęście.

Motto konkursu „Szczęściem się jest...” - jak pisał Edward Stachura. Temat ten nie ogranicza twórczej wyobraźni uczestników, prosimy jednak, by wiersze związane były z pojęciem szczęścia, które jest nieodłączną częścią ludzkiej natury. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że człowiek jest szczęśliwy? Co powoduje, że szczęścia nam brakuje? Każdy odpowie inaczej... bowiem każdy z nas ma inną definicję szczęścia. Dla niektórych oczekiwanie na szczęście jest motorem życia, dla innych celem samym w sobie. A inni powiedzą, że wystarczy żyć...

Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół średnich oraz dorosłych mieszkańców powiatu średzkiego.

Na prace czekamy do 30 września 2023 r.

Wymogi formalne:

1. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie maksymalnie pięciu, wcześniej nie publikowanych drukiem oraz w internecie tekstów literackich.

2. Każdy wiersz musi zostać opatrzony czytelną metryczką zawierającą dane: tytuł wiersz, imię i nazwisko autora, (uczniowie są proszeni o podanie klasy i szkoły, dokładny adres e-mail oraz telefon kontaktowy), wiersze nie mogą zawierać treści obrażających osoby trzecie, zakazane są wszelkie formy plagiatu.

3. Do prac uczestników powinno zostać dołączone podpisane oświadczenie mówiące o tym, że utwory nie były dotychczas publikowane i nie zostały pobrane z żadnych stron internetowych czy książek.

Treść oświadczenia:

"Oświadczam, że jestem autorką/autorem wierszy nadesłanych  na konkurs. Wiersze nie były wcześniej publikowane i nagradzane na innych konkursach". Informacje te zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997 r. nr 133, poz. 883) objęte są tajemnicą i zostaną wykorzystane jedynie w sposób określony w Regulaminie.

4. Teksty muszą być oznaczone godłem, a w dołączonej kopercie oznaczonej tym samym godłem powinny znajdować się dane dotyczące autora (imię i nazwisko autora, adres, numer telefonu oraz e-mail, wiek twórcy, zawód (uczniowie i studenci podają nazwę szkoły bądź uczelni).

5. Teksty konkursowe należy przesłać bądź przynieść na adres:

ul. Wrzesińska 19, 63-000 Środa Wlkp.

bądź przesłać e-mailem na adres: wypozyczalnia@biblioteka.sroda.wlkp.pl z dopiskiem "konkurs poetycki".

Regulamin oraz zgodę na publikację i oświadczenie można pobrać w wypożyczalni dla dorosłych.