Książka miesiąca IBUK Libra

Siła energii. Okładka

W Sile energii dziennikarz Robert Bryce opowiada o historii elektryczności, najważniejszej formie energii na świecie. Przez raporty na miejscu z Indii, Islandii, Libanu, Portoryko, Nowego Jorku i Kolorado autor pokazuje, jak nasze miasta, nasze bogactwo, nasze życie zależą od niezawodnych przepływów energii elektrycznej. Podkreśla rolę pozatechnicznych uwarunkowań niezbędnych do udanej elektryfikacji i wyjaśnia, dlaczego tak wielu ludzi wciąż tkwi w ciemności. Sposób, w jaki zlikwidujemy kolosalną przepaść między państwami bogatymi w energię elektryczną a w nią ubogimi, zadecyduje o naszym sukcesie w rozwiązywaniu takich problemów, jak prawa kobiet, nierówności i zmiany klimatyczne. Siła energii. Elektryczność a bogactwo narodów została napisana żywym językiem, zrozumiałym dla każdego odbiorcy. Książka Siła energii to całościowe spojrzenie na sytuację energetyczną na świecie, szczególnie przydatne dla osób mających wpływ na decyzje ważne dla przyszłości rynku energetycznego, ale także dla szerokiego kręgu czytelników (także studentów, uczniów) zainteresowanych tym tematem.

Książka Siła energii. Elektryczność a bogactwo narodów jest dostępna jako prezent na platformie https://libra.ibuk.pl  do końca stycznia 2022 roku. Kod dostępu do treści książki można uzyskać w Bibliotece lub kontaktując się z nami mailowo: biblioteka@sroda.pbp.poznan.pl.

Zapraszamy!