Książka miesiąca IBUK Libra

Książka miesiąca IBUK Libra

W marcu prezentem od IBUK Libra została książka „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg” Jerzego Vetulani i Marii Mazurek.

Wybitny neurobiolog Jerzy Vetulani w rozmowie z Marią Mazurek opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu: ludzkiego mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie. Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach. Gdzie tkwi dobro człowieka, a gdzie zło? Co odróżnia nas od zwierząt? Po co nam emocje? Czy normy etyczne u polityków są zaniżone? Czy pornografia rzeczywiście szkodzi? Co dzieje się w mózgu seksoholików? Czy marihuana ma właściwości lecznicze? Czemu tak lubimy jeść, a nawet się opychać? Czy starzenie się jest nie do uniknięcia? Czy w mózgu znajdziemy kiedyś odpowiedź na pytanie: czy Bóg istnieje?

Publikacja dostępna jest do końca marca 2023 roku dla osób zalogowanych na platformie IBUK Libra.

Jeśli nie korzystacie jeszcze z IBUK Libry, możecie uzyskać kod dostępu do treści książki w Bibliotece lub kontaktując się z nami mailowo: biblioteka@sroda.pbp.poznan.pl.

Publikacja  „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg” Jerzego Vetulani i Marii Mazurek jest też dostępna w wersji tradycyjnej - zamów ją w naszym katalogu.