​​Konferencja metodyczna pn.: „Jak zadbać o edukację. O roli dyrektora i nauczycieli w czasach pandemii”

27 października br. odbyła się konferencja metodyczna pn.: „Jak zadbać o edukację. O roli dyrektora i nauczycieli w czasach pandemii”  zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp. we współpracy z średzką Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Podczas konferencji nasza Biblioteka zorganizowała dla uczestników wystawę literatury poświęconej tematyce warsztatów organizowanych z doradcami metodycznymi.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in.: edukacja regionalna w szkole podstawowej, rola i zadania psychologa oraz pedagoga szkolnego w okresie pandemii, wychowanie fizyczne od celów do ich realizacji, jak zachęcić dzieci do pracy na lekcji po powrocie do szkoły, sposób na ciekawe zajęcia, nowa formuła matury z matematyki 2023 nie taka straszna, na jaką wygląda oraz w trosce o zdrowie psychiczne – model wsparcia dzieci i młodzieży.

Ponadto konferencja była okazją do wymiany doświadczeń, rozmowy o dobrych praktykach oraz dyskusji o edukacji przyszłości.