Spotkanie z Seniorami Z Dziennego Domu Senior+ w Środzie Wlkp.

Spotkanie z seniorami

Z  przesłaniem Lucy Maud Montgomery, autorki książek o rezolutnej Ani z Zielonego Wzgórza: "Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją" wyruszyliśmy na pierwsze spotkanie naszej Biblioteki z Seniorami z Dziennego Domu Seniora + w Środzie Wielkopolskiej.

Zajęcia rozpoczęliśmy prezentacją „Historii pewnego marzenia” (tekst i ilustracje Ula Ziober) w postaci kart ilustracji kamishibai. Jest to opowieść o Stanisławie Hausnerze, który jako pierwszy Polak, chciał samotnie przelecieć nad Oceanem Atlantyckim z Ameryki Północnej do Polski. Uparcie dążył do celu i podejmował wiele prób. Mimo licznych przeciwności, nigdy się nie poddawał. To opowieść przede wszystkim o marzeniach, wytrwałości i o tym, że zawsze warto spróbować raz jeszcze. Poznanie jego losów stało się przyczynkiem do dyskusji o marzeniach osób uczestniczących w spotkaniu.

Okazało się, że Seniorzy mają bardzo wiele różnych marzeń. Każdy z uczestników spotkania stworzył własną Mapę Marzeń, czyli graficzną formę przedstawienia swoich pragnień, dzięki czemu inni mogli je poznać i zobaczyć, że niektóre z nich są również ich marzeniami.

Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i już planujemy następne spotkania w gronie średzkich, aktywnych Seniorów.