Konferencja dla edukacji #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY

Konferencja dla edukacji  #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY

27 czerwca br. zapraszamy na III edycję Konferencji dla EDUKACJI  #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY.

Celem wydarzenia jest promowanie innowacji w obszarze edukacji. Konferencja jest szansą na wymianę doświadczeń, poznanie wyjątkowych innowatorów oraz rozwiązań, jakie za ich sprawą już funkcjonują w polskich szkołach.
Podczas Konferencji zostaną poruszone ważne i aktualne tematy dla edukacji. W roli prelegentów będzie można spotkać m in. Dawida Łasińskiego (Pan Belfer – Nauczyciel z Internetów) z tematem „Jak włączyć ciekawość, która napędza do działania?” i Zytę Czechowską, właścicielkę i dyrektorkę NODN z prelekcją „Kreujemy szkołę naszych potrzeb”. Dodatkowo będzie to okazja do poznania wyników dwóch inicjatyw inkubujących i skalujących innowacyjne rozwiązania dla edukacji: POPOJUTRZE 2.0 – KSZTAŁCENIE oraz POPOJUTRZE_ZAWODOWO.
Na zakończenie zaprosimy wszystkich uczestników wydarzenia do wzięcia udziału w debacie „Rok 2030 – Polacy kochają edukację. Co zrobiliśmy, że tak się stało?”.
Konferencja odbędzie się 27 czerwca br. w godzinach od 9:00 do 16:30 w Lab150 przy ul. Bukowskiej 150 w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny dla uczestników, a organizator zapewnia imienne certyfikaty uczestnictwa oraz catering dla gości.
Zapraszamy do zapisów na stronie organizatora:
www.popojutrze2.pl/konferencja-dla-edukacji-w-poznaniu-iii-edycja


DLACZEGO WARTO:

  • poznasz wspaniałych Gości, od lat działających na rzecz edukacji,
  • poznasz najnowsze trendy w edukacji, dowiesz się jak może wyglądać szkoła przyszłości,
  • weźmiesz udział w PREMIERZE INNOWACJI, które zmieniają polską edukację,
  • poznasz całe grono wspaniałych Innowatorów i Innowatorek – Twórców EDUinnowacji,
  • poznasz INNOWACJE wdrażane i realizowane w tym roku szkolnym w 65 szkołach branżowych w całej Polsce,
  • na przykładzie innowacji POPOJUTRZE Zawodowo dowiesz się w jaki sposób wdrażać innowacje w szkołach,
  • dowiesz się jakie są szanse wsparcia innowacji edukacyjnych przez Fundusze Europejskie,
  • weźmiesz udział w debacie dot. oświaty.


O projektach:
POPOJUTRZE 2.0
To jedyny inkubator w Polsce wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do wspierania Innowacji Społecznych w obszarze KSZTAŁCENIA.
Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej mamy szansę budować i testować rozwiązania zmieniające polską edukację.
W POPOJUTRZE 2.0 przekształcamy pomysły w innowacje. Poszukujemy osób i organizacji z pomysłem na szybsze, tańsze oraz lepsze metody i narzędzia pomagające się uczyć. Wspólnie przekształcamy je w produkty i pomagamy wdrożyć. Mamy możliwość wsparcia innowacji dotyczących edukacji formalnej i pozaformalnej na każdym etapie rozwoju człowieka – dla dzieci, dorosłych i seniorów.
POPOJUTRZE_ZAWODOWO
POPOJUTRZE_ZAWODOWO to projekt wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do skalowania 3 edu innowacji w 65 szkołach branżowych i technicznych z całego kraju.
Projekt zakłada bezpośrednie kształcenie uczniów i przygotowanie ich w lepszy sposób do wchodzenia na rynek pracy. Przede wszystkim jednak koncentruje się na zmianie oferty edukacyjnej szkół. Wyposaża je w gotowe i sprawdzone narzędzia edukacyjne, przekazuje rekwizyty do procesu edukacji, a także kształci kadrę do tego, by szkoła samodzielnie mogła kontynuować realizację zajęć w oparciu o innowacyjne metody.