Konferencja  Nowe trendy w edukacji - Edukacja szyta na miarę (8 listopada 2023 r.)

Konferencja  Nowe trendy w edukacji - Edukacja szyta na miarę

W minioną środę (8 listopada) Biblioteka Pedagogiczna w Środzie Wielkopolskiej miała ogromny zaszczyt brać czynny udział w konferencji zatytułowanej „Nowe trendy w edukacji – Edukacja szyta na miarę”. To niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Środzie Wielkopolskiej.

Oprócz naszej biblioteki współorganizatorami wydarzenia byli:

– Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu;

Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej;

Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska;

Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna w Środzie Wielkopolskiej;

Szkołą Podstawową Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wielkopolskiej;

W czasie spotkania Anna Gruszczyńska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Wielkopolskiej wygłosiła prelekcję pt. „Uczeń w przestrzeni edukacyjnej. Publikacje wspierające pracę nauczycieli i wychowawców”. Uczestnicy konferencji mieli także możliwość zapoznania się z tą ciekawą i inspirującą literaturą pedagogiczną na specjalnie przygotowanym stoisku wystawienniczym.

Zarówno dla uczestników, jak i słuchaczy konferencja była przede wszystkim kopalnią wiedzy oraz ciekawych inspiracji. Nauczyciele mieli doskonałą okazję do tego, by wzajemnie wymienić się cennymi doświadczeniami. Ciekawe warsztaty prowadzone były zarówno przez doradców metodycznych i specjalistów ODN w Poznaniu, jak i pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Wielkopolskiej.

Mamy nadzieję, że wspomniana konferencja będzie również początkiem zacieśniania kontaktów i wzajemnej współpracy.