Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia)

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Jak co roku, 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas na bezinteresowną pomoc innym. Wolontariat jest doskonałą okazją m.in. do tego, by poznać inspirujących ludzi, zdobyć cenne doświadczenie, czy zwyczajnie podnieść własną samoocenę.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej literatury poświęconej właśnie zagadnieniom związanym z kulisami pracy wolontariusza.

Nasza biblioteka chętnie przyłącza się również do różnego rodzaju akcji mających na celu szerzenie świadomości względem korzyści płynących z wolontariatu. Jedną z nich był czynny udział w prelekcji w Szkole Podstawowej ,,EDU-XXI”, podczas której wolontariuszki Szlachetnej Paczki opowiedziały o swoich działaniach.

Jesteśmy również współorganizatorami warsztatów dla pedagogów i nauczycieli, które odbędą się w najbliższy czwartek (7 grudnia) o godz. 10:00 w siedzibie naszej biblioteki. Podczas warsztatów jego uczestnicy będą mieli możliwość wykonania prac plastycznych, które zostaną przekazane na cele charytatywne.